Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 3/2019

Přirozené obočí je luxusní!

Každý pupínek, skvrnka nebo mílie nás okrádá o sebevědomí. Během několika měsíců používání preparátů KH se pleť dostává do rovnováhy a dlouholeté problémy mizí. Málokdo si však uvědomuje, jak dominantním prvkem našeho obličeje je obočí, které nám doslova rámuje tvář. Pěstěný vzhled by měl jít ruku v ruce s jeho příjemným a přirozeným tvarem.

Nevhodně upravené obočí vnáší do našeho obličeje disharmonii a určuje výraz, jakým působíme na své okolí. Často si modelujeme obočí do tvaru, který nám nelichotí a navíc ubírá na kráse. Ke změnám dochází postupně, proto si neuvědomujeme, jak jsme se vzdálily od původní podoby. Dlouhodobý nesprávný zásah do tvaru vede k poškození vlasových váčků, obočí má pak sklony dorůstat velmi pomalu, nebo dokonce vůbec. Vydatným pomocníkem při jeho růstu je ricinový olej, jehož kapka vmasírovaná do obočí příznivě ovlivní jeho kvalitu. Husté a divoké obočí je doménou mládí. Když si své obočí uchováme do zralého věku, bude našemu vzhledu lichotit a ubírat roky.

 

Jak na to?

Jestliže si obočí barvíme, barvu aplikujeme vždy před úpravou obočí. Barvu nanášíme do tvaru, kterého si přejeme docílit. Pečlivě si obočí vyměříme podle uvedeného schématu (Obrázek 1), ale nejhezčího výsledku dosáhneme, když se budeme držet původní linie. Vždy se snažíme zachovat přirozenou podobu obočí, abychom chloupků trhaly co nejméně. Dorůstající chloupky v obočí ale působí zanedbaně. Neupravené vizáži se snadno vyhneme opatrným a citlivým zásahem, minimum překážejících chloupků pak bude pro okolí nepostřehnutelné. Po umytí barvy zůstane na kůži vyznačená kontura, podle které upravíme spodní linii. Nikdy neodstraňujeme chloupky rostoucí v rámci podbarvené kontury, i když můžou působit jako zbytečné nebo prořídlé. Vytrhnutím bychom pokazily celý koncept a obočí by pak vypadalo, že je každé v jiné výšce, jinak daleko od sebe nebo každé různě dlouhé. Obočí můžeme dotvarovat stínem nebo tužkou v místech, kde není plné nebo chybí úplně. Barvu volíme podle našeho barevného typu. Pozor, platinovým tónům, vlasům pepř a sůl nebo velmi studeným odstínům blond bude slušet barva černá nebo grafitová.

Suma sumárum, nevhodně upravené obočí nám zásadně ovlivňuje výraz v obličeji. Obočí v různých výškách a jinak dlouhé způsobuje asymetrii tváře, podtrhává i drobné rozdíly mezi pravou a levou polovinou obličeje. Tvrdé linie, velice obvyklé u tetovaného obočí, působí příliš uměle. Pokus o klenutý a symetrický oblouk, který nerespektuje původní proporce obočí, je nejhorším pokusem o upravený vzhled. Nejčastější chybou při úpravě obočí je něco, čemu říkám „záliv“, jak můžete vidět na obrázku 2.

Dámy, které navštíví naše studio poprvé, často odchází s doporučením nechat si obočí dorůst. Někdy trvá i několik let, než společně docílíme hezkého tvaru, ale výsledek za to stojí. Už jsem několikrát slyšela příběh: „Prohlížela jsem si fotky z předchozích let, vypadala jsem divně. To obočí bylo nehezké.“

Upravené obočí musí působit přirozeně. Pak dělá ženu mladší, výraznější a upravenou v jakékoliv situaci. Krásné obočí je luxusní! Vždy však bude vypadat lépe obočí bez kosmetických zásahů než to nevhodně upravené. Často nevěříme tomu, že jsme úžasné tak, jak nám to geny namíchaly. Někdy mi zůstává rozum stát, jak se zarputile snažíme měnit i to, v čem k nám byla příroda velkorysá. Hrdě přijmout drobné nedostatky a to hezké podtrhnout současnými možnostmi je podle mne ideální cesta. V tom vidím krásu a styl.

 

Přeji hezký podzim

Věra Kotásková
Studio Dobrý pocit, Ostrava

Úvodní slovo pana Hadka

Horké, ale jako vždy sladké léto se s námi pomalu loučí, za pár dní převezme vládu podzim, doufejme, že i on bude sladký. Bude! Dozrávají jablka, hrušky, broskve, švestky a mnohé další ovoce. Jak jinak tyto přírodní příjemnosti nazvat než podzimní sladkosti?

Sytí, krášlí i léčí

Na mysli mám rostlinné oleje a tuky, pro úplnost však musím zmínit i oleje a tuky původu živočišného. Mezi olejem a tukem není zásadního rozdílu v chemickém složení, skládají se z mastných kyselin.

Zázvorový olej

Zázvor patří k rostlinám, jejichž léčebné účinky lidé využívají (jak se říká) „od nepaměti“. Koneckonců i lidová píseň „Běží liška k Táboru, nese pytel zázvoru“ vznikla zcela jistě jen díky všeobecně známým léčebným schopnostem této bylinky.

PPN aneb…

Teplé koupele v chladném ročním období (to se mimochodem pomalu ale jistě blíží) jsou zcela jistě pro každého (kdo má k dispozici vanu) příjemnou záležitostí. Nutno zdůraznit, že nabízí daleko více než jen onu zmíněnou příjemnost. Tomu pak odpovídá i nadpis článku, tedy PPN - „Příjemná Prevence Nemocí“.

Ceníky

V minulém vydání našeho časopisu byly provedeny změny v ceníku výrobků Aromaterapie Karel Hadek, byla vynechána některá velikostní balení výrobků a ceník AROMAFAUNY nebyl otištěn vůbec. K tomuto kroku nás přivedla stále rostoucí poptávka po našem časopise Aromaterapie pro zdraví a krásu a nových informacích z oblasti používání produktů.

Ahoj Michaelo,

Chtěla bych ti napsat o novinkách, které jsme v naší práci při zastoupení značky KAREL HADEK v Rusku připravili. Přijde nám zajímavé být co nejblíž našim zákazníkům a uživatelům produktů KAREL HADEK a nabízet jim doplňkové služby, související zdravotní služby obecně, školení v oblasti aromaterapie a informační podpory, jak říkáme být on-line.

Levandule, heřmánek a zmražený citrón!

Proč mražený citrón? Protože jsme doma neměli po ruce olej z máty peprné. Dostali jsme se do situace, kdy bylo potřeba zamezit svědění a k tomu nám právě napomohl zmražený citrón.

Vážený pane Hadku,

dnes mi přišel balíček s objednanými výrobky. V první řadě jsem byla šokována rychlostí, jakou byla objednávka vyřízena. Včera jsem objednala, dnes mám balíček doma! Po rozbalení a nabažení se vůní přípravků jsem se vrhla na časopis a začetla se do článku „To za Hadka nebylo...“.

Krásný dobrý den, pane Hadku,

děkuji moc za e-mail, který byl pro mne velmi inspirativní a musím říci, že mi i velice pomohl. Zkusila jsem Váš bylinný krém ATOP-DERM, ALOE VERA KONCENTRÁT, který piji již třetí týden, a MEDUŇKOVÝ SPRCHOVÝ OLEJ, MEDUŇKOVÝ KOUPELOVÝ OLEJ a OLEJ NA MYTÍ RUKOU.

Střevní parazité – jak jim voní „éteráky“?

Že mají střevní parazity naši domácí mazlíčci, tomu se až tak moc nedivíme, většina chovatelů je pravidelně odčervuje. Ale přiznat si, že podobní malí živočichové obývají i naše střeva, to už jako samozřejmost určitě nevnímáme. Je pravda, že díky běžným hygienickým návykům i zavedeným požadavkům při výrobě potravin se v našich zeměpisných šířkách již ve velkém rozsahu paraziti nevyskytují, ale zcela vymýceni určitě nejsou.

Léto a sluníčko je skvělé , ale…

Většina z nás se těší na léto, které nás po chladném období zase zahřeje a rozveselí naši mysl. Ale když už je toho hodně a teploty šplhají vysoko, tak mnoho z nás pociťuje únavu a vyhledává stín a chladnější místa k odpočinku. To mám na mysli ty relativně zdravé jedince.

Přirozené obočí je luxusní!

Každý pupínek, skvrnka nebo mílie nás okrádá o sebevědomí. Během několika měsíců používání preparátů KH se pleť dostává do rovnováhy a dlouholeté problémy mizí. Málokdo si však uvědomuje, jak dominantním prvkem našeho obličeje je obočí, které nám doslova rámuje tvář. Pěstěný vzhled by měl jít ruku v ruce s jeho příjemným a přirozeným tvarem.

„Povinná“ četba s vůní levandule

Povinná četba v uvozovkách je vlastně katalog aromaterapeutických preparátů Karla Hadka, ve kterém si průběžně čtu a velmi ráda listuji. Nikdy si nezapomenu přečíst příspěvek pana docenta Feřteka v úvodu katalogu. Letos je to již 20 let, co nás navždy opustil náš nejznámější dermatolog a člověk ryzího charakteru, Doc. MUDr. Otakar Feřtek, CSc. Měla jsem tu čest být žákyní pana docenta v Kosmetické škole jeho manželky, Vlasty Feřtekové.

Element KOV

Energie roku se od svého středu posouvá dále k období elementu KOVU. Jedná se o období od 15. 9. do 14. 11. Tato doba (část roku) odpovídá ročnímu období podzimu. Podzim je doba sklizně, ale také představuje pomalé rozloučení se s létem, smutek. V průběhu každého dne podzim představuje večer. Teplé slunce a doba letních slavností jsou pryč, dny se krátí, rostlin a zvířat ubývá.

Dýňové hody

Dýně je symbol podzimu. A tak v tomto období není týden, abych si z ní neuvařila nějakou lahůdku. A co takhle zkusit i dýňový olej? Tato potravina je bohatá na minerální látky, vitamíny, obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro náš organismus prospěšné.

Špína je príma

Jsem od přírody celkem líná. Abych se vyhnula hromadám špinavých triček, zavedla jsem jedno tričko denně. Kdo ho ušpiní, chodí v něm až do večera. Že by se u nás dalo jíst z podlahy, se také nedá říci (rozuměj: umím trávit čas smysluplněji než věčně s rukama v kýblu)

Není špína jako špína…

Naše babičky říkaly: „Čistota půl zdraví, špína celé.“ Nic se nemá přehánět. A proto denní úklid přípravky s důrazem na dezinfekci domácnosti, kde si při příchodu domů nemůžeme sednout na židli, aniž bychom nejprve nepodstoupili dezinfekční očistu…,to už nemá s normálním bydlením a žitím nic společného.

Hormonální nerovnováha – ASTMA

Astma je onemocnění vedoucí k zúžení průdušek. Zúžení průdušek (bronchů) je vyvoláno stažením svalů přítomných v jejich stěně. Má za následek poruchu dýchání projevující se zrychleným mělkým dýcháním, lapáním po dechu provázeným pískotem. Dle původu potíží je astma děleno na alergické a nealergické.